Sosyal Sorumluluk

KARSU TEKSTİL sanayide kazandığı haklı başarısının yanısıra sosyal hizmet sorumluluğunu da sürdürmeye devam ediyor.
01
Eğitim

Arif Molu Anadolu Teknik ve Meslek Lisesi

Karsu Tekstil tarafından yaptırılan, Arif Molu Anadolu Teknik ve Meslek Lisesi 1989 yılında eğitime başlamış ve günümüze kadar başından beri koruduğu eğitim kalitesini sürekli olarak arttırmıştır.

Başta kaliteli ve nitelikli olmak üzere, iyi ve üretken insan yetiştirmek amacında olan okulun bunun dışında iki ana yönelişi vardır. Birincisi özellikle bir sanayi bölgesi olan Kayseri’ye mesleklerinde eğitim görmüş kaliteli insan ve kalifiye eleman yetiştirmek, ikincisi ise dallarında yüksek eğitim yapmak isteyen öğrencilere imkanlar sunarak, onları teknik alanda daha donanımlı kılmaktır.

Karsu Tekstil Sanayii’nin eğitim ve teknik kalitesiyle sürekli ilgilendiği Arif Molu Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi bölge ihtiyacına cevap veren ve eğitim kalitesini sürekli arttıran modern eğitim esaslarının uygulandığı nitelikli bir eğitim kurumudur.

Donanımlı spor salonu, okulun beden eğtimi dersleri dışında KARSU MOLU SPOR takımının antrenmanlarına da hizmet vermektedir. Okulda bölge ihtiyacı göz önünde tutularak makine, tesviyei dokuma, iplik, boya-apre, tekstil, kimya ve bilgisayar bölümleri de bulunmaktadır.

02
Sağlık

Mürüvvet Molu Acil Servisi

Sanayiide kazandığı haklı başarısının yanısıra sosyal hizmet sorumluluğunu da sürdüren KARSU TEKSTİL Kayseri Sosyal Sigortalar Kurumu Hastanesinin önemli bir eksiğinin giderilmesine yardımcı olmuş ve yönetim kurulu üyelerinin anneleri, Karsu Tekstil kurucusu Arif Molu’nun eşi Mürüvvet Molu adına SSK Hastanesi bünyesinde modern bir acil servis yapımını ve techizatını üstlenmiştir.

03
Sağlık

Dr.Sait Molu Acil Servisi

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Servisi 1968 yılından bu yana Kayseri ve İç Anadolu’ya hizmet vermektedir. Mayıs 1996′ da Dr. Sait MOLU Acil Servisi hizmete girdi. Bu bina tarafımızdan yapılan modernizasyon ve yenileme çalışmaları ile 22 yıldır bir çok hizmetlerin gerçekleşmesine imkan sağlamaktadır. Kayseri’nin ve İç Anadolu’nun en büyük Acil Servisi olan sosyal sorumluluk projemiz hizmete girdikten sonra;

– Hasta sayısında belirgin artış,
– Hasta bakım kalitesinde yükselme,
– Personelin çalışma konforunda gelişmeler olmuştur.

1990 yılında 18.469 hasta başvururken, 2000 yılında başvuran hasta sayısı 39.440 kişiyi bulmuştur.